Блог

Детски ножиња

Мора да пробате...


1.Маргаринот, јајцето и шеќерот во прав се матат.
2.Потоа се додава брашното и се меси, се расукува и се прават форми со калап.
3.Се редат на хартија и се печат на 200 степени во загреана рерна додека не заруменат.

За декорација
1.Белките и шеќерот во прав се матат.
2.Се дели во повеќе чинии и се става боја по желба(колку бои сакате на толку поделете).
4.Од црвената боја…Инспирирано од: moirecepti.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -