Блог

Урнебес бомбици

Мора да пробате...


Класика…..
1.Се соединуваат состојките, се меша убаво и се става во фрижидер во кутија со капак неколку часа,3-4, за да се спојат вкусовите.
2.Потоа со намрсени раце се обликуваат бомбици и валкаат во сусам.

Може да се додаде и сувомеснато по вкус, како врат и итн….
На здравје!Инспирирано од: moirecepti.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -