Блог

Кремаста банана торта – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брза, вкусна и кремаста торта со банани.

Состојки:

  • 500 мл шлаг
  • 400 гр кисела павлака
  • 350 гр мелени бисквити
  • 100 гр чоколадо
  • 70 гр шеќер во прав
  • 5-6 банани
  • 1 лимон

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -