Блог

Топено сирење на мој начин

Мора да пробате...


Секогаш кога ќе ни се пријаде топено сирење си правиме во истиот момент и обично со тоа што имаме и дома нормално тоа користиме.
Не е нешто многу сложен рецепт но ова е она како јас го правам дома.
Мерките морам да кажам се од око, оти ретко кога мерам.
Малечките земјени садови ги мачкам со ќечап , ја додавам изварката, малку фета и павлака да се соедини се тоа, ставам во загреана рерна да се печи, и по некое време го ставам ренданиот кашкавал и се печи додека не се растопи убаво кашкавалот и добие убава боја.
Од горе ставам зачини во случајот е сушен домашен зачин ( магдонос, нане) ама можи да ставите тоа што вие имате дома.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Инспирирано од: moirecepti.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -