Блог

Напивка од банана која помага при слабеење – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Сакате начин да ослабите, а посебно да ги истопите масните наслаги на стомакот? Решението лежи во бананите!

Бананата изобилува со калиум кој помага при отстранување на вишокот вода од организмот, а една банана содржи дури 450 мг од овој елемент.

Доколку сакате да ослабите можете да ја испробате оваа напивка:

Состојки

  • 1 банана
  • 1 шолја шумски плодови
  • 1 лажичка мед
  • 1 лажичка изрендан ѓумбир
  • половина шолја млака вода

Начин на подготовка:

  1. Состојките ставете ги во блендер и измиксајте. Оваа напивка користете ја наутро за доручек бидејќи тогаш телото најдобро апсорбира и ги препознава состојките кои во овој случај ќе направат вистинска инвазија на вашите масни наслаги наталожени околу струкот.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -