Блог

Мус од бело чоколадо – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Десерт кој брзо и лесно се прави, а ќе уживате во неодоливиот вкус…

Состојки:

  • 2 жолчки
  • 1 лажица шеќер
  • 30 мл вода
  • 4 дл слатка павлака
  • 200 гр бело чоколадо

Начин на подготовка:

  1. На пареа разматете жолчки со шеќер. Додајте вода и чоколадо и мешајте додека чоколадото не се растопи. Тргнете од оган и додајте слатка павлака, измешајте и ставете во чаши.
  2. Изладете неколку часа во фрижидер и украсете со листови нане.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -