Блог

Освежувачка торта од 3 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Освежувачка торта од 3 состојки. Уживајте во секој залак…

Состојки:

  • 400 гр јогурт
  • 4 јајца
  • 40 гр пченкарен скроб

Начин на подготовка:

  1. Добро разматете јогурт, јајца и просеан скроб. Ставете во калап обложен со хартија за печење.
  2. Печете на 170 степени 30-40 минути. Почекајте целосно да се излади, па сервирајте.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -