Блог

Нема поздрав оброк од овој, а вкусот е фантастичен – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Едноставна подготовка на една од највкусните супи за закрепнување на телото по настинка или грип.

Состојки:

  • 1 главица кромид
  • 1 млад кромид
  • 1 главица лук
  • 2 компири
  • сол и бибер, малку масло
  • павлака за готвење
  • свеж магдонос

Начин на подготовка:

  1. Пропржете го кромидот, а потоа додадете го грубо сечканиот лук. Откако ќе се издинста, додадете компири и прелијте со вода да се готви околу 25 минути. Содржината во тенџерето измешајте ја со миксер, па додајте ја павлаката за готвење и зачините. Кога ќе зоврие додадете свеж магдонос.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -