Блог

Солена торта од палачинки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Ова мора да се проба!

Состојки:

 • 7 палачинки
 • 3 кисели краставички
 • 3 варени јајца
 • 200 гр шунка Пекабеско
 • 200 гр сирење
 • 200 гр кашкавал
 • 200 гр мајонез
 • 200 гр кисело млеко
 • 1 лажица сенф

Начин на подготовка:

 1. Измешајте мајонез, кисело млеко и сенф и премачкајте ги сите палачинки. После премазот ставајте ситно исечкана шунка, кашкавал, јајце, краставица, сирење… 
 2. На крај премачкајте ја целата тора од горе и од сите страни и украсете по вкус.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -