Блог

Кремаста торта за неколку минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...

За само неколку минути направете торта која се топи во уста…

Состојки:

  • 500 мл слатка павлака за шлаг
  • 200 гр пишкоти, 24 парчиња
  • 200 гр свежо крем сирење
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 1 пакување инстант кафе, 18 гр
  • 1 лажичка ум
  • 2 лажици какао

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -