Блог

Фантастични мафини со кафе – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брза подготовка, одличен десерт!

Состојки:

 • 200 гр брашно
 • 50 гр кафеав шеќер
 • 100 гр шеќер
 • малку инстант кафе
 • 1 јајце
 • 100 мл млеко
 • 100 гр путер
 • 1 кесичка цимет

Начин на подготовка:

 1. Разматете јајце со путер и два вида шеќер. Додајте млеко и други состојки.
 2. Тестото брзо замесете го. Во калапи за мафини ставајте хартиени корпички и полнете ги до 2/3.
 3. Печете на 180 степени околу 25-30 минути.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -