Блог

Пилешко со тиквица и пиперки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Вкусен и брз ручек.

Состојки:

  • 1 тиквица
  • 2 пиперки
  • 1 морков
  • 1 праз
  • 300 гр пилешко филе
  • мајчина душица
  • сол
  • бибер
  • магдонос

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте го месото и зеленчукот на ленти. Потоа во тава прво пропржете пилешко. Извадете го пилешкото, а потоа пропржете зеленчук. Додајте мајчина душица, сол и бибер. Измешајте заедно и додајте рендано тврдо сирење по желба.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -