Блог

Бурек со месо од готови кори – видео рецепт – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брз и едноставен рецепт за вкусен бурек.

Состојки:

  • 1 пакување кори од 500 гр
  • 350 гр мелено месо
  • масло
  • сол
  • магдонос
  • бибер
  • 3 јајца
  • 300 мл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -