Блог

Брз доручек од јајца и пиперки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брз и вкусен доручек…

Состојки:

  • 4-5 пиперки
  • 2-4 јајца
  • малку масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Пиперките измијте ги, исечкајте ги на парчиња, ставете масло во тава, печете ги пиперките, поклопете, печете, тргнете го капакот, печете и мешајте.
  2. Јајцата разматете ги и додајте ги во печените пиперки, додајте сол. Измешајте.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -