Блог

Брзи банана колачиња – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брзо се прават, а уште побрзо се јадат!

Состојки:

  • 2 зрели банани
  • 2 шоли готова овесна каша
  • 1/2 шолја путер од кикирики

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 175 степени. Во сад изгмечете банани со вилушка, додајте снегулки и путер, па добро соединете. Со лажица вадете малку по малку од смесата и редете на плех обложен со хартија за печење, така што ќе добиете округли колачиња.
  2. Печете околу 15 минути или додека колачињата не добијат светло кафеава боја.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладоледИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -