Блог

Брз рецепт за ароматичен прилог од тиквици – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брз рецепт за ароматичен прилог од тиквици.

Состојки:

  • 3 тиквички
  • 1 лажичка слатка пиперка
  • 1 лажица брашно
  • 2 чешниња лук
  • 1 лажица соја сос
  • копар

Начин на подготовка:

  1. Исечете ги тиквичките на подебели и помали ленти, а потоа посолете ги и посипете ги со слатка пиперка. Додадете го брашното и добро измешајте со раце. Се пржат на малку масло околу 10 минути, па се ставаат во сад и се додава сечканиот лук, соја сосот и сечканиот копар. Добро измешајте и послужете.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -