Блог

Одличен вкус, освојува на првиот залак – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Посна манастирска пита. Одличен вкус, освојува на првиот залак.

Состојки за тесто:

 • 600 грама брашно
 • 15-20 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажичка сол
 • 50 мл масло
 • 350 мл вода

Состојки за фил:

 • 300 гр леќа
 • 200 гр праз
 • 1 главица кромид
 • 400 грама шампињони
 • масло
 • сол
 • бибер
 • зачинска црвена пиперка

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -