Блог

Неодолив кекс колач за 5 минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Неодолив кекс колач за 5 минути.

Состојки:

 • 250 гр бисквити
 • 125 гр путер
 • 3 лажици кокос
 • 2 зрели банани
 • 250 гр крем сирење
 • 3 лажици какао
 • сок од 1 лимон

Начин на подготовка:

 1. Сомелете ги бисквитите. Растопете путер, измешајте со бисквити и кокос. Стиснете во калап.
 2. Заедно измешајте банани и крем сирење, па додајте какао и сок од лимон.
 3. Мешавината распоредете ја по бисквитите. Ставете го колачот во фрижидер и оставете го да стегне половина час.
 4. Декорирајте по желба – со растопено чоколадо или овошје. Подготовката трае пет минути.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладоледИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -