Блог

Совршено поховано пилешко месо полнето со шунка и сирење – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Крцкаво поховано пилешко месо.

Состојки:

  • пилешко филе
  • шунка
  • чедар сирење
  • 2 јајца
  • брашно
  • презла

Начин на подготовка:

  1. Месото исечкајте го на потенки шницли и ставете сирење и шунка. Преклопете со друга шницла. Извалкајте во брашно, па во јајца и на крај во презла. Пржете во масло.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -