Блог

Еве како да направите светликави јајца за Велигден – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Еве како да направите светликави јајца за Велигден!

Ќе уживате и вие и вашите деца пред Велигден!

Нови идеи за бојадисување јајца во вино – со шеќер и бои за колачи.

Потребни ви се: 500 мл вино, 100 гр шеќер, кесичка боја за колачи во прав (боја по желба).

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -