Блог

Брз и кремаст десерт од само 3 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Овој десерт брзо и лесно се прави, а потребни ви се само 3 состојки.

Состојки:

  • 10 јајца
  • 220 гр шеќер
  • 1,5 л млеко

Начин на подготовка:

  1. Во голем сад разматете јајца, па додајте шеќер и млеко. После секое додавање соединете со миксер. Печете на 200 степени 50 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -