Блог

Компир салата со лимон – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Пробајте ја оваа вкусна салата, ќе ја обожавате!

Состојки:

  • 5 големи компири
  • 2 главици кромид
  • 100 мл маслиново масло
  • 2 лажици исечкан копар
  • 60 мл сок од лимон
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Згответе ги компирите, излупете ги и исечкајте ги на коцки. Додајте ги останатите состојки и лесно измешајте.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -