Блог

Фантастична Бинго торта – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брза и неодолива торта…

Состојки:

  • 1 кг посни бисквити
  • 1 кесичка пудинг од банана
  • 1 кесичка пудинг од ванила
  • 1 кесичка пудинг од карамела
  • 100 гр шеќер
  • шлаг

Начин на подготовка:

  1. Згответе пудинзи со млеко по упатството на кесичката и така топли премачкувајте ги по бисквитите.
  2. Во калап редете ред бисквити, премачкајте со пудинг од банана, потоа втор ред бисквити, па пудинг од карамела, тред ред бисквити, пудинг од ванила и завршете со ред бисквити. Оставете да се излади. Извадете ја тортата од калап, украсете со шлаг и чоколадни трошки и послужете.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -