Блог

Освежувачки и едноставен – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Домашен намаз од тиквици и краставици.

Состојки:

  • 1 тиквичка
  • 1 краставица
  • 200 гр фета сирење
  • 1/2 китка копар
  • 1 рака ореви
  • 1 чешне лук
  • 1 лажица маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Тиквичките и краставицата се рендаат, па се додаваат издробеното фета сирење, сечканиот копар, сечканите или мелените ореви и едно мелено чешне лук. Измешајте, па додајте маслиново масло, посолете и соединете. Намазот е подготвен!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -