Блог

Мини пити со месо – вкусно домашно печиво – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусно домашно печиво…

Состојки:

 • 500 гр кори за пита
 • 1 мала главица кромид
 • 1 лажица маст
 • 500 гр мелено месо
 • сув зачин
 • сол
 • бибер
 • 50 мл масло
 • 100 мл млеко
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 2 лажици гриз
 • 2 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -