Блог

Брза пита од компири – Gotvi.mk

Мора да пробате...

За сите љубители на компири, одличен рецепт.

Состојки:

  • 500 гр компири
  • сол
  • бибер
  • 3 јајца
  • 3 лажици брашно
  • 3 лажици масло
  • 1 поголема главица кромид

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте компири и кромид. Додаје сол, бибер, брашно, прашок за печиво, па измешајте. Додајте масло, јајца, па добро измешајте. Ставете во тепсија која претходно сте ја намастиле и побрашниле. Печете во загреана рерна на 200 степени 40 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -