Блог

Колачиња од бело чоколадо и кокос – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Често ќе ги правите.

Состојки:

  • 500 мл слатка павлака
  • 400 гр бело чоколадо
  • 300 гр кокос
  • 100 гр кокос за посипување

Начин на подготовка:

  1. Загрејте слатка павлака до вриење. Прелијте преку белото чоколадо и мешајте додека не се растопи. Додајте кокос и добро измешајте. Смесата оставете ја да се излади и стегне.
  2. Со лажичка земајте од смесата и обликувајте топчиња. Секое топче извалкајте го во кокос. Изладете и послужете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со ФичоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -