Блог

Неодолив колач со два фила

Мора да пробате...


Неодолив колач со два фила
Кога еднаш ќе го пробате, ќе го правите постојано!

Состојки:

  • 500 гр маскарпоне сирење
  • 400 гр слатка павлака
  • 80 гр шеќер во прав
  • 150 гр бело чоколадо
  • 150 гр нутела
  • 400 гр бисквити
  • 300 мл млеко
  • чоколадо за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

 
Source: Gotvi.mkИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -