Блог

Домашен бурек – видео рецепт – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Домашен бурек со месо ако од пекара.

Состојки:

  • 500 гр мелено месо
  • 2 главици кромид
  • 1 лажичка зачин
  • малку сол
  • 1 кг брашно
  • 650 мл млака вода
  • 1 лажичка сол
  • 30-40 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -