Блог

Запечено сирење – идеална вечера – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Со добро друштво и вкусно вино идеална вечера.

Состојки:

  • 700 гр фета сирење
  • 4 лажици маслиново масло
  • 1 чешне лук
  • 1 лажичка сечкан рузмарин
  • 1 шери домат

Начин на подготовка:

  1. Измешајте маслиново масло со пасиран лук и рузмарин. Сирењето ставете го на фолија, прелијте со масло, па ставете на него преполовени шери домати. Затворете ја фолијата, па печете 20 минути на 200 степени. Отворете ја фолијата и печете уште пет минути.

Добар апетит!

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагодиИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -