Блог

Вкусна комбинација од компири, шунка и кашкавал – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Вкусна комбинација од компири, шунка и кашкавал.

Состојки:

  • 700 гр компири
  • 150 гр шунка Пекабеско
  • 200 гр кашкавал
  • 2 дл доматен сок

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги компирите, згответе ги, исечете ги на кругови и наредете ги во намастен огноотпорен сад.
  2. Преку компирите ставете доматен сок, потоа наредете шунка на цели парчиња, кашкавал и зачинете со оригано.
  3. Печете во рерна загреана на 200 степени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -