Блог

Сите ќе ви бараат рецепт – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Сите ќе ви бараат рецепт – месото подготвено на овој начин е совршено!

Состојки:

 • 800-900 гр бело пилешко месо
 • 4 јајца
 • 1 лажица сенф
 • 3 лажици масло
 • 1 лажичка оригано
 • 1 рамна лажичка кари
 • на врв на лажичка бибер
 • 1,5 лажичка сол
 • 1/2 лажичка лук во прав
 • 4 лажици брашно
 • 1/2 кесичка прашок за печиво
 • 200-250 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -