Блог

Лешник коцки – се топат во уста – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Идеални за прослави, но и кога сакате да се засладите со совршен десерт.

Состојки за бисквит:

  • 8 белки
  • 300 гр мелени лешници
  • 300 гр шеќер

Состојки за крем:

  • 6 жолчки
  • 2 пудинга од чоколадо
  • 650 мл млеко
  • 200 гр шеќер
  • 250 гр путер или маргарин

Состојки за декорација:

  • 70 гр сечкани лешници за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Рецептура“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -