Блог

Колач без брашно од 3 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Едноставен и брз за подготовка, а состојките ги имате во кујна.

Состојки:

  • 10 јајца
  • 220 гр шеќер
  • 1,5 л млеко
  • 50 гр путер

Начин на подготовка:

  1. Јајцата разматете ги со шеќер, па додајте млеко и продолжете со матење. Тепсија со пречник 24 см премачкајте со путер, на дното ставете хартија за печење и ставете ја смесата. Печете на 200 степени 50 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -