Блог

Гужвара пита со јајца и сирење – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Рецепт за вкусен доручек…

Состојки:

  • 3 јајца
  • 150-200 гр тврдо сирење
  • 200 мл јогурт
  • 1/2 прашок за печиво
  • 1/2 кг тенки кори
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -