Блог

Еве како да направите средство за чистење со кора од портокал – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Искусните домаќинки не купуваат средства за чистење, туку ги прават сами од лесно достапни намирници.

Состојки:

  • кора од еден портокал
  • 1 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере ставете кора од портокал. Оставете да се готви 15 минути. Кога ќе се излади префрлете во чисто шише со распрскувач. Користете спреј за чистење во кујната и за дрвени површини.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -