Блог

Брз чизкејк со кремаст фил од јагоди – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брз чизкејк со кремаст фил од јагоди.

Состојки:

  • 200 гр мелени бисквити
  • 500 гр јагоди
  • 300 гр крем сирење
  • 300 мл слатка павлака
  • 60 гр путер
  • 1 лажичка екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Измешајте бисквити и растопен путер, па таа добиена кора ставете ја во калап и притиснете. Крем сирењето измешајте го со пасирани јагоди, оставете една рака за декорација. Потоа додајте разматена слатка павлака и екстракт од ванила. Ставете преку кората од бисквити и распоредете. Оставете во фрижидер 3 часа да се излади.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -