Блог

Фантастичен смути колач – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Овој колач е нешто фантастично. Задолжително пробајте!

Состојки за бисквит:

 • 5 лажици брашно
 • 5 лажици шеќер
 • 5 јајца
 • 1 лажица какао во прав
 • 1 кесичка прашок за печиво
 • 3 лажици млеко
 • 3 лажици масло

Состојки за фил:

 • 500 гр јогурт
 • 2 лажици желатин
 • 8 лажици вода
 • 5 лажици шеќер
 • 200 гр шлаг
 • 300-350 мл млеко за шлагот
 • 500 гр овошје (свежо, смрзнато, јагоди, вишни, малини, капини, праски…)

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -