Блог

Поховани шницли – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусни поховани шницли, кога еднаш ќе ги пробате ќе ги правите постојано.

Состојки:

  • 4 телешки или мисиркини шницли
  • 2 јајца
  • неколку лажици презла
  • 2-3 лажици брашно
  • сол
  • бибер
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Секоја шницла добро исчукајте ја со чекан за месо. Потоа посолете ги, побиберете ги и извалкајте ги во брашно, а потоа потопете ги во јајца и на крај провлечете ги низ презла.
  2. Похованите шницли пржете ги во длабоко масло или испечете ги во рерна.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -