Блог

Доручек кој не дебелее – подгответе кајгана со зеленчук – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Подгответе кајгана со зеленчук и уживајте во совршениот вкус…

Состојки:

  • 1 јајце
  • 4 белки
  • сол
  • домат
  • пиперка
  • сирење
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Разматете едно цело јајце и четири белки.
  2. Претходно во тава на маслиново масло испржете пиперка, па додајте ги измешаните јајца. Гответе како класична кајгана.
  3. Кога ќе биде готово, ставете во чинија и преку ставете сечкани домати и издробено сирење.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -