Блог

Кисели пиперки – зимска салата без конзерванс за 10 минути! – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Подготовката е лесна и едноставна…

Состојки за тегла од 720 мл:

  • 2 кг црвени пиперки
  • малку бибер во зрно
  • ловоров лист
  • 1 лажичка сол
  • 2 лажички шеќер
  • 3 лажички оцет 9%
  • врела вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -