Блог

Наједноставен рецепт за сатараш од само 3 состојки – готов е за 15 минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Наједноставен рецепт за сатараш од само 3 состојки – готов е за 15 минути.

Состојки:

  • 500 грама домати
  • 500 грама пиперки
  • 1 главица кромид
  • масло и зачини

Начин на подготовка:

  1. На масло пропржете го кромидот, потоа додадете пиперки, а по 10 минути и исечканите домати. Сè се крчка околу 15 минути и ручекот е готов.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -