Блог

Фантастични медени колачиња – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Совршени медени колачиња. Што подолго стојат стануваат повкусни…

Состојки:

  • 200 гр путер
  • 2 јајца
  • малку каранфилче
  • малку цимет
  • 1 рамна лажичка сода бикарбона
  • малку прашок за печиво
  • 2 лажици мед
  • 300-400 гр брашно
  • 150-200 гр шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -