Блог

Ѓувеч во тегла – одлична зимница – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Подгответе ѓувеч во тегла – рецепт за највкусната зимница.

Состојки:

 • 3 кг домати
 • 300 гр лути пиперки
 • 500 гр црвен кромид
 • 500 гр моркови
 • 1 веза магдонос
 • 1 веза листови пашканат, целер
 • бибер во зрно
 • ловоров лист
 • сол
 • шеќер

Начин на подготовка:

 1. Сите состојки соединете ги и оставете да отстојат 2-3 часа. Потоа наредете во тегли и пастеризирајте.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -