Блог

Ако имате 1 компир и 2 јајца, направете го овој вкусен ручек! – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Ако имате 1 компир и 2 јајца, направете го овој вкусен ручек!

Состојки:

  • 1 компир
  • 2 јајца
  • сол
  • бибер
  • мајчина душица
  • зачинска пипер
  • 2 парчиња млад кромид
  • путер

Начин на подготовка:

  1. Компирите исечкајте ги на тенки кругови, а тавата добро замастете ја и по рабовите. Наредете компири во круг и пржете 7-8 минути, па со помош на чинија свртете да се испржи и другата страна.
  2. Разматете јајца, додајте зачини и сечкан кромид, па прелијте ги компирите. Поклопете и продолжете со пржење.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -