Блог

Брза чоколадна торта со алва – без печење – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брза чоколадна торта со алва – без печење.

Состојки:

  • 3 лажици брашно
  • 3 лажици компиров скроб
  • 125 гр шеќер
  • 2 жолчки
  • 1 л млеко
  • 200 мл мек путер
  • 280 гр издробена алва
  • 450 гр какао бисквити
  • 180 гр џем од црна рибизла

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -