Блог

Напивка од морков, ѓумбир и јаболко – смути за подобар имунитет – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Напивка од морков, ѓумбир и јаболко – смути за подобар имунитет…

Состојки:

 • 250 мл свеж сок од моркови
 • 4 домати
 • 1 лажица сок од лимон
 • свеж магдонос
 • 1/2 излупено јаболко
 • 1 лажица свеж ѓумбир
 • 6 коцки мраз
 • 125 мл вода

Начин на подготовка:

 1. Ако имате соковник, направете прво сок од моркови. Ако немате тогаш исечакајте ги морковите на кругови и ставете ги директно во блендер, а смутито ќе биде малку погусто.
 2. Потоа останатите состојки измиксајте ги во блендер и додајте сок од моркови. Доајте мраз и повторно измешајте. На крај додајте вода.
 3. Убаво измешајте и ставете во чаши.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -