Блог

Вкусен и брз доручек – подгответе лепчиња со кашкавал – Gotvi.mk

Мора да пробате...

За вкусен доручек испробајте го овој рецепт за англиски лепчиња.

Состојки:

  • 4 парчиња тост леб
  • 1 лажица маргарин
  • 200 гр ементалер
  • 200 гр масно тврдо сирење
  • 2 жолчки
  • 3-4 лажици пиво
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Во тава запечете тост леб, а сирењето и кашкавалот иситнете го, измешајте со пиво и додајте жолчки, побиберете и посолете.
  2. Печете во загреана рерна на 200 степени 15 минути.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -