Блог

Диетален колач – без брашно и шеќер – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Колач кој не дебелее – без брашно и шеќер.

Состојки:

  • 120 грама овесни снегулки
  • 250 мл млеко
  • 3 зрели банани
  • 2 јајца
  • 50 грама какао
  • 10 гр прашок за пециво
  • прстофат сол
  • арома ванила
  • 100 гр темно чоколадо
  • 3 лажици млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -