Блог

Колач со крем од чоколадо и ореви – се топи во уста – Gotvi.mk

Мора да пробате...

По желба, колачот можете да го сечете како торта, на коцки или парчиња.

Состојки за кора:

 • 8 белки
 • 5 лажици шеќер
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 200 гр ореви
 • 2 лажици брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 8 жолчки
 • 100 гр шеќер во прав
 • 100 гр чоколадо
 • 100 гр путер
 • мелени бисквити

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -